Συναντήσεις με εκπροσώπους φορέων και επιστημονικών ενώσεων εν όψει της κατάθεσης του νομοσχεδίου του Υπουργείου Παιδείας για το Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής
Εποικοδομητικές συναντήσεις πραγματοποιήσαμε, μεταξύ άλλων, με εκπροσώπους από: Πανελλήνια Ομοσπονδία Συλλόγων Ιδιωτικών Παιδικών Σταθμών (ΠΟΣΙΠΣ), Πανελλήνιο Σύλλογο Ιδιωτικών Παιδικών Σταθμών (ΠΑΣΙΠΣ), Ένωση Νοσηλευτών Ελλάδος, Πανελλήνιο Σύλλογο Επισκεπτών Υγείας, Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων ΤΕΙ Αθήνας, ΔΑΚΕ Μηχανικών ΤΕ, Σύλλογο Αποφοίτων του ΑΕΙ Πειραιά ΤΤ, Πανελλήνια Ένωση Τεχνολόγων Ιατρικών Εργαστηρίων (ΠΕΤΙΕ), Τμήμα Οπτικής και Οπτομετρίας ΤΕΙ Αθήνας, Τμήμα Ακτινολογίας και Ακτινοθεραπείας ΤΕΙ Αθήνας. Καταγράψαμε προσεκτικά τεκμηριωμένες απόψεις και προβληματισμούς σχετικά με το σχέδιο νόμου του Υπ. Παιδείας για το Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής, όπως έχει γνωστοποιηθεί προς το παρόν, και επίκεινται συναντήσεις και με άλλους φορείς και ενώσεις ενόψει της κατάθεσης του τελικού νομοσχεδίου προς επεξεργασία και ψήφιση στη Βουλή.